مازیچال - پاییز

مازیچال منطقه ای ییلاقی در 17 کیلومتری کلاردشت از توابع شهرستان چالوس است که دسترسی به آن از طریق جاده ی طویدره در کیلومتر 2 جاده ی کلاردشت به عباس آباد میسر میباشد.

گفته میشود نامگذاری مازیچال به دلیل وجود درخت بلوط در این منطقه بوده است. در گویش مردم محلی، مازی به معنی درخت بلوط است و چال هم اشاره به گودال یا دره ای دارد که محل رویش درختان ماز و یا بلوط بوده است. بنابراین مازیچال به گودال‌ها و دره‌هایی مملو از درختان بلوط اشاره دارد.

کلاردشت

بازار سنتی کلاردشت

بعد از شنیدن توصیه های مهم محیط بانان پرتلاش منطقه در خصوص رعایت و محافظت منطقه بویژه در برابر خطرات احتمالی آتش سوزی وارد منطقه می شویم.

 

 

/ 13 نظر / 196 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حسین

سلام فوق العاده بود شما تیم کوهموردی و یا طبیعت گردی خاصی دارید ؟ :) عضو فعال نمی گیرید :) ؟

جعفریان

درود جناب زهری بسیار زیبا بود دیدن تصاویر ناب پائیزی در روزهای پایانی زمستان هم لذت بخش است پایدار باشید

پرویز شجاعی پارسا

عالی بود ولی چرا با ماشین . با ما این برنامه را پیاده همراهی کن

رضا

سلام اين عكس ها حيرت انگيزند شاد باشيد

کیجا

وقتی با یه پستی تو بهار دلت برای پاییز تنگ میشه چیکار باید کرد ؟؟ خیلی عالی بود [لبخند]

پرویز شجاعی پارسا

در سلسله برنامه های مقدماتی سومین جشنواره سفرنگاری، جلسه هم اندیشی فضای مجازی و سفرنگاری با موضوع بررسی ویژگی ها، شاخص های سفرنگاری مجازی در وبلاگ ها و سایت ها در ایران و خارج از ایران برگزار می شود. محورهای نشست: - آشنایی با سفرنگاری در فضای مجازی - آشنایی با وبلاگ نویسان برگزیده در جشنواره های پیشین - گفتگو با داوران جشنواره - آشنایی با وبلاگ های مشهور سفرنگاری در دنیا زمان نشست: شنبه بیستم اردیبهشت ۱۳۹۳ خورشیدی – ساعت ۱۷ مکان: خ امام خمینی(ره) – سردر باغ ملی – خ ملل متحد – سالن اجتماعات کتابخانه و موزه ملی ملک

سمیرا منفرد

نسشت وبلاگ و سایت نویسان و سفرنگاری در سلسله برنامه های مقدماتی سومین جشنواره سفرنگاری، جلسه هم اندیشی فضای مجازی و سفرنگاری با موضوع بررسی ویژگی ها، شاخص های سفرنگاری مجازی در وبلاگ ها و سایت ها در ایران و خارج از ایران برگزار می شود. محورهای نشست: - آشنایی با سفرنگاری در فضای مجازی - آشنلایی با وبلاگ نویسان برگزیده در جشنواره های پیشین - گفتگو با داوران جشنواره - آشنایی با وبلاگ های مشهور سفرنگاری در دنیا زمان نشست: شنبه بیستم اردی بهشت 1393 خورشیدی – ساعت 17 مکان: خ امام خمینی(ره) – سردر باغ ملی – خ ملل متحد – سالن اجتماعات کتابخانه و موزه ملی ملک www.safarnegar.com

مسعود قلعه

آنقدر ننوشتی که مطالب قبلی ات بنظرم جدید اومد. آخه پس کجایی برادر؟